Tietoja

Talviaisten VPK:n lavalla Orivedellä tanssitaan kesäperjantaisin ja juhannuspänä.

Jo yli 40 vuotta talkoovoimin toiminut lava tarjoaa perinteistä lavatunnelmaa, mutta myös nykyajan vaatimusten mukaisia palveluja. Lavalla on pubi olut- ja siiderioikeuksin, sisä wc:t, kahvio ja makkaranmyyntipiste. Lava sijaitsee korkealla mäellä, joten lavalta on mukava katsella Längelmäveden järvimaisemia.

Ajo-ohje:
Osoite: Talviaistentie 71,
Tampereelta 60 km 9-tietä Jyväskylän suuntaan.
Vasemmalle viitta TALVIAINEN.
1 km ja oikealle viitta Tanssilava.

Jämsästä 38 km 9-tietä Tampereen suuntaan.
Oikealle viitta TALVIAINEN.
2,8 km ja vasemmalle viitta Tanssilava.

 

Puhelin lavalle: 045 1785775

 

Talviaisten VPK tanssi.netissä

Menneiden kesien esiintyjät:

Kesän 2017 ohjelma:

pe 16.6. Pepe Enroth yhtyeineen 20-00.30
la 24.6. Antero Mertaranta All Stars, Wähäkosket 20-01.30

pe 30.6. Jussi Antero & Erkavox 20-00.30
– TAKUUTANSSIT – Paikalla nais- ja miestanssittajia

pe 7.7. Trio Ässät 20-00.30
pe 14.7. In The Mood & Suvi Karjula 20-00.30
pe 21.7. Amanda & Noste 20-00.30
pe 28.7. Jouni Keronen & Keidas 20-00.30

Jouni Keronen

Amanda & Noste

In The Mood

Ässät

Jussi Antero & Erkavox

Vähäkosket

Antero Mertaranta All Stars

Pepe Enroth

 

 

 

Ohjelma 2016

Tanssiorkesteri Illanvarjo

pe 17.6.2016 klo 20-00.30


Tanssiorkesteri Metsätähti

Maija Tenkanen & Kulkukoirat

Juhannuspäivän tähtitanssit
la 25.6.2016 klo 20-01.30


In The Mood & Suvi Karjula

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 1.7.2016 klo 20-00.30


Onnentähti

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 8.7.2016 klo 20-00.30


Rainer Friman & Heput

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 15.7.2016 klo 20-00.30


Johanna Debreczeni & Tahtitaivas

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 22.7.2016 klo 20-00.30


Hanna Talikainen & Favorit

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 29.7.2016 klo 20-00.30

 

Ohjelma 2015

Hypno & Angels

Avajaistanssit
pe 12.6.2015 klo 20-00.30


Martti Metsäkedon tanssiorkesteri

Lotta Skog & Moonlight

Juhannuspäivän tähtitanssit
la 20.6.2015 klo 20-01.30


Pepe Enroth

pe 26.6.2015 klo 20-00.30


Sanna-Mari Titov & Palapeli

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 3.7.2015 klo 20-00.30


Naistanssiorkesteri Seireenit

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 10.7.2015 klo 20-00.30


Henkka & Kulkurit

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 17.7.2015 klo 20-00.30


Anneli Mattila & Recados

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 24.7.2015 klo 20-00.30


Johanna Debreczeni, Jouni Keronen & Keidas

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 31.7.2015 klo 20-00.30

 

Ohjelma 2014

Anette Ekholm & Adonis

Avajaistanssit
pe 13.6.2014 klo 20-00.30


Suvi Hiltunen – 50-luvun iltamat

Janne Hurme & Pikkuväki -orkesteri

Juhannuspäivän tähti-iltamat
la 21.6.2014 klo 20-01.30


Peter Helin Group

60-luvun musiikkia
pe 27.6.2014 klo 20-00.30


Johanna Debreczeni, Jouni Keronen & Keidas

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 4.7.2014 klo 20-00.30


Naistanssiorkesteri Seireenit

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 11.7.2014 klo 20-00.30


Kari Piironen & Caminito

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 18.7.2014 klo 20-00.30


Hanna Talikainen & Favorit

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 25.7.2014 klo 20-00.30

Ohjelma 2013

Euroset & Erkki Heimo

Avajaistanssit
pe 14.6.2013 klo 20-00.30


Matti Esko & Kapris

Seppo Tammilehto & Beatline

Juhannuspäivän tähtitanssit
la 22.6.2013 klo 20-01.30


Helminauha

Kesäkuun tansseissa
pe 28.6.2013 klo 20-00.30


Hanna Talikainen & Favorit

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 5.7.2013 klo 20-00.30


Sanna-Mari Titov & Palapeli

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 12.7.2013 klo 20-00.30


Kaija Pohjola, Antti Toivola & Tulinen Trumpetti

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 19.7.2013 klo 20-00.30


Johanna Debreczeni, Jouni Keronen & Keidas

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 26.7.2013 klo 20-00.30

Ohjelma 2012

Anette Ekholm & Adonis

Avajaistanssit
pe 15.6.2012 klo 20-00.30


Antero Mertaranta All Stars

Seppo Tammilehto & Punainen kitara

Juhannuspäivän tähtitanssit
la 23.6.2012 klo 20-01.30


Birgit Ohra-Aho & Paletti

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 29.6.2012 klo 20-00.30


Mia Leivo & Pequeno

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 6.7.2012 klo 20-00.30


Janne Tulkki & Tulinen Sydän

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 13.7.2012 klo 20-00.30


Johanna Debreczeni, Jouni Keronen & Keidas

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 20.7.2012 klo 20-00.30


In The Mood

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 27.7.2012 klo 20-00.30

 

Ohjelma 2011

Tanssiorkesteri Norolan pojat

Avajaistanssit
pe 17.6.2011 klo 20-00.30


Meiju Suvas & Suvas Regal

Juhannuspäivän tätitanssit
la 25.6.2011 klo 20-01.30


Rainer Bollström & Graniitti

pe 1.7.2011 klo 20-00.30


Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit

pe 8.7.2011 klo 20-00.30


Johanna Debreczeni, Jouni Keronen & Keidas

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 15.7.2011 klo 20-00.30


Jarkko Honkanen & Taiga

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 22.7.2011 klo 20-00.30


Saija Varjus & New Harlem

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 29.7.2011 klo 20-00.30

 

Ohjelma 2010

Tanssiorkesteri Veikko Nieminen

Avajaistanssit
pe 18.6.2010 klo 20-00.30


Seppo Tammilehto & Punainen Kitara,
Lasse Laakso & Tanssiorkesteri Helmi

Juhannuspäivän tähtitanssit
la 26.6.2010 klo 20-01.30


Rainer Bollström & Graniitti

pe 2.7.2010 klo 20-00.30


Joukon jatkot

pe 9.7.2010 klo 20-00.30


Hanna Talikainen & Octavia

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 16.7.2010 klo 20-00.30


Kaija Pohjola & Paratiisi

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 23.7.2010 klo 20-00.30


Johanna Debreczeni, Jouni Keronen & Keidas

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 30.7.2010 klo 20-00.30

 

Ohjelma 2009

Pepe Enroth & Foxtet

Avajaistanssit
pe 12.6.2009 klo 20-00.30


Janne Hurme, Ami Jaara & Amico

Juhannuspäivän tähtitanssit
la 20.6.2009 klo 20-01.30


Joukon Jatkot

pe 26.6.2009 klo 20-00.30


Elina Vettenranta & Freesia

pe 3.7.2009 klo 20-00.30


Tanssiorkesteri Veikko Nieminen

pe 10.7.2009 klo 20-00.30


Tanssiorkesteri Myrskytuuli

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 17.7.2009 klo 20-00.30


Kari Vepsä & Onnenmaa

Heinäkuun tähtitansseissa
pe 24.7.2009 klo 20-00.30


Hanna Talikainen & Octavia

Kauden päättäjäistansseissa
pe 31.7.2009 klo 20-00.30


 

Ohjelma 2008

Myrskytuuli

Avajaistanssit
pe 13.6.2008 klo 20-00.30


Meiju Suvas & Safir

Juhannuspäivän tähtitanssit
la 21.6.2008 klo 20-01.30


Kari Isola ja Yön tähdet

pe 27.6.2008 klo 20-00.30


Norolan pojat

pe 4.7.2008 klo 20-00.30


Tanssiorkesteri Veikko Nieminen

pe 11.7.2008 klo 20-00.30


Susanna Heikki & Karavaani

pe 18.7.2008 klo 20-00.30


Tanssiorkesteri Helmi

pe 25.7.2008 klo 20-00.30


Rainer Bollström & Graniitti

pe 1.8.2008 klo 20-00.30

 

Ohjelma 2007

Rainer Bollstr�m & Graniitti

Avajaistanssit
pe 15.6.2007 klo 20-00.30


Marion & Kaikko Band
Heikki Kotila & Tanssiorkesteri Elixir

la 23.6.2007 klo 20-01.30


Tanssiorkesteri Norolan pojat

pe 29.6.2007 klo 20-00.30


Minna Sirkiä & Solaris

pe 6.7.2007 klo 20-00.30


Taivalkunta Beat ja Joukon Jatkot

pe 13.7.2007 klo 20-01.30


Markus Sextet

pe 20.7.2007 klo 20-00.30


Hanna Talikainen & Favorit

pe 27.7.2007 klo 20-00.30


Martti Metsäkedon tanssiorkesteri

pe 3.8.2007 klo 20-00.30

Ohjelma 2006

Minna Sirkiä & Solaris

pe 16.6.2006 klo 20-00.30


Kari Hirvonen & Pohojanmaan Poikamiehet

la 24.6.2006 klo 20-01.30
Tautonta tanssimusiikkia – toisena orkesterina Tanssiorkesteri Tahtitaivas.


Tangoprinsessa Hanna Talikainen

pe 30.6.2006 klo 20-00.30


Taivalkunta Beat, Sinikka Toivonen

pe 7.7.2006 klo 20-01.30


Marita Taavitsainen, Aki Hietala & Koivu

pe 14.7.2006 klo 20-00.30


Lavan 40v. juhlatilaisuus

Ohjelmalliset juhlailtamat ja tanssit
su 16.7.2006 klo 14-18.30.
Kahvitarjoilu
.


Elina Vettenranta, Tangokuningatar 2006

pe 21.7.2006 klo 20-00.30


Markus Sekstetti

pe 28.7.2006 klo 20-00.30

 

Kesän 2005 ohjelma:

Pe 17.6.2005 20:00–00:30
Markus Sextet

La 25.6.2005 20:00–01:30
Ässät, Oiva Sorsa Experience & Marko Lämsä

Pe 1.7.2005 20:00–00:30
Moody Blue & Juhamatti

Pe 8.7.2005 20:00–00:30
Öiset kitarat

Pe 15.7.2005 20:00–01:30
FBI Beat, Joukon jatkot

Pe 22.7.2005 20:00–00:30
Fantasia & Arto Nuotio & Tangokuningatar 2005 Kati Fors

Su 24.7.2005 14:00–18:30
Sesam & Antti Raiski, Rautia kiertue

To 28.7.2005 19:00–24:00
Längelmäen Säästöpankin 100v. iltamat. Lopuksi tanssia. Kahvitarjoilu.

Pe 29.7.2005 20:00–00:30
Sata kitaraa & Antti Huovila

Ohjelma 2004

Öiset kitarat

Avajaistanssit pe 18.6.2004 klo 20-01


Matti Esko yhtyeineen

Juhannuspäivän tähtitanssit la 26.6.2004 klo 20-02
Liput 12 EUR, Opiskelijat ja alle 18v.


Tanssiorkesteri Neljänsuora

Heinäkuun tansseissa pe 2.7.2004 klo 20-01
Liput 11 EUR, Opiskelijat ja alle 18v. 6 EUR.


Jari Grek & Flamingo

Heinäkuun tansseissa pe 9.7.2004 klo 20-01


Eija Kantola & Omega

Heinäkuun tähtitansseissa pe 16.7.2004 klo 20-01


Rami Rafael & Valentinot

Heinäkuun tähtitansseissa pe 23.7.2004 klo 20-01


Tanssiorkesteri Syke

Kesän päättäjäistansseissa pe 30.7.2004 klo 20-01